У такому разі вам напевно допоможуть жалюзі та рулонні штори від компанії “Пройом”!
Навіщо взагалі потрібні жалюзі на балконі
Сьогодні мешканці квартир намагаються максимально використовувати площу своїх квартир. У зв’язку з цим особливо популярним стало облаштування балконів та лоджій: розширення їхньої площі, внутрішня обшивка та оздоблення, заміна старих радянських рам, що розвалюються дедалі більше.
Застосування та призначення сучасного балкона найрізноманітніше: балкон може виконувати функцію складу речей, з якими незрозуміло що робити, на ньому можна пити чай, палити, спати влітку, відпочивати від усіх домашніх або просто постояти подихати свіжим повітрям без необхідності виходити при цьому на вулицю.
Якщо у вас:
– балкон старий і ремонтувати і робити його більш затишним ви не плануєте,
– у вас не сонячна сторона будівлі та сонце, в тому числі і влітку, проблем не завдає,
то, швидше за все, вам жалюзі на балконі і зовсім не потрібні.
В цілому, можна сказати, що установка жалюзі та рулонних штор на балконі дозволить вам:
– зробити балкон затишним, а ваше перебування на ньому комфортнішим,
– зменшить влітку нагрівання балкона та прилеглої до нього кімнати,
– а також затемнить балкон та прилеглу до нього кімнату для більшого комфорту.
Жалюзі чи традиційні штори?
Традиційні штори недоречні на балконі – вони рвуться, мнуться і сильно вбирають вуличний пил.
На противагу цьому жалюзі не мнуться і більш досконалі в боротьбі з пилом: так, горизонтальні жалюзі просто легше миються, а тканинні вертикальні і рулонні жалюзі просякнуті пиловідштовхувальним просоченням.
Коли поставити звичайні жалюзі проблематично
Якщо у вас розсувні вікна на балконі або лоджії, поставити звичайні жалюзі не вдасться – так як вони кріпляться на кожну стулку і заважатимуть відкриванню. Як варіант, можна прикріпити жалюзі не на стулки, а над ними, але не завжди це вдається, і головне, при цьому способі установки важко досягти естетичного виду жалюзі щодо балконних вікон і самого балкона. У таких випадках зазвичай рекомендують встановлювати вертикальні жалюзі.
Компанія “Пройом” пропонує розглянути 4 варіанти жалюзі для встановлення на балконах та лоджіях:
1) горизонтальні жалюзі (стандарт) на балкон
2) горизонтальні жалюзі Венус на балкон
3) вертикальні жалюзі на балкон
4) рулонні штори-жалюзі на балкон
1) Горизонтальні жалюзі (стандартний варіант – керування за допомогою тростинки та шнурка)
Горизонтальні жалюзі все ще залишаються одним з найпопулярніших видів сонцезахисту лоджій і балконів. Це пояснюється тим, що горизонтальні жалюзі – найдешевші жалюзі, звичні та добре знайомі більшості власників балконів та лоджій.
Як правило, жалюзі на балконні рами встановлюються на кожен склопакет окремо. Щоб жалюзі не бовталися і не ударялися об скло та раму від вітру, можна додатково замовити комплект вертикальних лісок чи фіксацій нижньої планки.
Якщо ви вирощуєте на балконі квіти, то щоб домогтися відразу двох речей: і затемнення, і достатнього для квітів надходження світла, ви можете замовити так зв. перфоровані жалюзі (просто – “у дірочку”).
Якщо у вас балкон сильно нагрівається влітку, то за законами фізики найменше нагріватимуться жалюзі білого кольору.
Плюси горизонтальних жалюзі на балконі
• горизонтальні жалюзі – один з найдешевших варіантів жалюзі для балкона.
• якщо у вас на балконі або лоджії є підвіконня, горизонтальні жалюзі не перекриють його і залишать простір біля нього вільним.
• балкон та лоджія – збирачі вуличного пилу. Горизонтальні жалюзі легко миються за допомогою ганчірки та мильного розчину. Для зручності їх можна повністю зняти і опустити в мильний розчин (але не опускаючи карниз, так як в ньому пристрій управління).
• горизонтальні жалюзі не бовтаються під ногами та не займають зайве місце на балконі.
• висока функціональність – зручно регулювати освітленість на балконі. Щоб сховатися від сторонніх очей, не обов’язково повністю затемняти балкон – достатньо лише трохи повернути ламелі.
• великий вибір кольорів дозволить зробити балкон оригінальним.
Мінуси горизонтальних жалюзі на балконі
• якщо ви хочете зробити балкон якомога затишнішим, то горизонтальні жалюзі, мабуть, не найкращий варіант: більше затишку балкону нададуть жалюзі з тканини – наприклад рулонні штори.
• у стандартних горизонтальних жалюзі не самий довговічний механізм управління (тростина і ланцюжок) – більш надійні та довговічні пристрої управління у вигляді ланцюжка використовується в горизонтальних жалюзі Венус і в рулонних шторах.
Дізнатися більше про стандартні горизонтальні жалюзі ви можете за посиланням.
Фото наших робіт по встановленню горизонтальних жалюзі на балкони та лоджії:
2) Горизонтальні жалюзі Венус (інші назви – касетні, Ізолайт, Ізотра)
Це більш елегантний та красивий вид горизонтальних жалюзі порівняно зі стандартним варіантом.
Карниз у таких жалюзі більш плоский, управляються жалюзі Венус за допомогою одного лише ланцюжка.
Корми цього жалюзі Венус розташовані ближче до скла у порівнянні зі стандартними жалюзі, що робить їхнє перебування на балконному вікні і відповідно на всьому балконі більш природним.
Жалюзі Венус завжди комплектуються вертикальною ліскою, завдяки чому не потрібно переживати, що вони будуть битися об скло від вітру.
Плюси горизонтальних жалюзі Венус на балконі:
До всіх перерахованих плюсів для горизонтальних жалюзі додаються:
• Більш елегантний дизайн, завдяки чому ваш балкон не буде виглядати повсякденно.
• Менше можливість зачепити і погнути ламелі – так як жалюзі Венус більш наближений до площини вікна, ніж стандартні горизонтальні жалюзі.
• Більш досконале керування: у звичайних горизонтальних жалюзі тростина керування часто бовтається і зачіпається. Ланцюжний механізм, який використовується в жалюзі Венус, можна закріпити в спеціальному фіксаторі, відповідно ланцюжок бовтатися і розгойдуватися не буде.
Мінус горизонтальних жалюзі Венус на балконі:
• Жалюзі Венус все ж таки дещо поступаються рулонним шторам у плані створення затишку.
• Вартість жалюзі Венус приблизно в 2,5-3 рази вища за звичайні горизонтальні жалюзі
Детальніше про жалюзі Венус ви можете дізнатися за посиланням
3) Вертикальні жалюзі на балконі
І хоча вертикальні тканинні жалюзі все частіше можна побачити і на балконі, вертикальні жалюзі залишаються для балконів так зв. “андеграундом” – все-таки їх на балконах ще дуже мало, якщо порівнювати їх поширеність на балконах у відсотковому відношенні до інших видів жалюзі – горизонтальних і рулонних. Що підтверджується також і тим, що автор цієї статті при її підготовці не знайшов серед наших фотографій фото з вертикальними жалюзі на балконі. Насилу ви знайдете такі фото і в неосяжному інтернеті.
А якщо тепер поговорити ближче до справи, то можна сказати, що вертикальні тканинні жалюзі встановлюють переважно у двох випадках:
1) коли хочуть встановити щось максимально схоже на традиційні штори;
2) коли немає можливості поставити традиційні горизонтальні та рулонні жалюзі – наприклад на розсувні віконні систему (“розсування” заважатимуть карнизи таких жалюзі, які при цьому розсуватимуться разом із самими стулками).
Плюси вертикальних жалюзі:
• відсутні складки як у традиційних жалюзі.
• закривати весь балкон від сонячного світла можна одним рухом руки – не потрібно, як у випадку з горизонтальними та рулонними жалюзі, бігати та закривати кожні жалюзі окремо.
• максимально схожі на традиційні штори.
• завдяки пиловідштовхувальному просоченню на них не сідає пил, що полегшує догляд за ними.
Мінуси вертикальних жалюзі:
• через те, що на балконах завжди не вистачає місця, вертикальні жалюзі швидше за все будуть встановлені впритул до вікна, а значить, обмежуватимуть доступ до підвіконня (якщо він є).
У цьому випадку жалюзі перешкоджатимуть відкривання вікна, тобто. Для того, щоб провітрити балкон потрібно буде і рухати ламелі.
Якщо жалюзі зроблені не рівня підвіконня, а рівня підлоги, сильно підвищується ймовірність їх зачепити і пошкодити чи забруднити.
• оскільки балкони та лоджії досить вітряні місця будинків, то при відносно сильному вітрі ламелі розгойдуватимуться і битися об балкон і відповідно видаватимуть зайвий шум.
• прання вертикальних жалюзі не передбачене – лише акуратне замочування в мильному розчині та подальше полоскання. Відповідно, якщо у вас на балконі багато бруду – вертикальні жалюзі не підійдуть, краще вибрати горизонтальні.
4) Рулонні штори (тканинні ролети) на балконі
Безумовно, ті, хто встановлює рулонні штори на балкон, знають про існування більш дешевих горизонтальних жалюзі. Що є вирішальним чинником для таких клієнтів замовити саме рулонні штори, а не горизонтальні жалюзі?
Відповідь тут досить очевидна – це бажання зробити балкон або лоджію якомога затишніше.
Завдяки тому, що тканина рулонних штор розсіює світло подібно до абажуру лампи, на балконі створюється особлива романтична атмосфера, а сам по собі зовнішній вигляд рулонних штор також тішить око, причому не тільки тоді, коли ви знаходитесь на самому балконі або в прилеглій до нього кімнаті: коли ви або просто перехожі дивитиметеся на ваш балкон з вулиці, то помітите, що балкон став більш красивим і ошатним!
Управління в рулонних шторах зручне та надійне – за допомогою ланцюжкового механізму.
Щоб рулонні штори не бовталися від вітру і не провисали під час провітрювання, можна додатково замовити комплект вертикальної волосіні, яка утримуватиме тканину.
Інший, не менш популярний варіант – це замовити рулонні штори закритого типу (у коробі та з напрямними планками) – у такому випадку тканина буде утримуватися від вигинів та провисань напрямними планками, а короб додатково захистить полотно від пилу.
Те, наскільки у вас сильно світить сонце на балконі, сонячна сторона будівлі чи ні, впливає на вибір щільності тканини – від напівпрозорої до щільної Блекаут, яка практично не пропускає світло.
Детальніше про рулонні штори (тканинні ролети) ви можете дізнатися за посиланням.
Досить цікавим варіантом декору балкону є різновид рулонних штор під назвою День-Ніч (Зебра).
Більше інформації про рулонні штори Зебра ви можете отримати за посиланням.
Якщо вас долають сумніви які саме жалюзі на балкон або лоджію вибрати, а також ви хотіли б дізнатися ціни на жалюзі або проконсультуватися, просто зателефонуйте нам (оберіть ваше місто):
Показати контакти